facebook
Angelini

BENZYDAMINA - SKUTECZNOŚĆ
I BEZPIECZEŃSTWO

Chlorowodorek benzydaminy

Jak dokładnie działa benzydamina? Ma szerokie spektrum działania! Wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, antyseptyczne oraz miejscowo znieczulające. Ta kompleksowość jest atutem wśród substancji używanych do produkcji leków na ból gardła.

Chlorowodorek benzydaminy

Szerokie spektrum działania substancji czynnej.

TANTUM VERDE® jest dobrze tolerowany i szybko osiąga stężenie terapeutyczne w miejscu zastosowania. Przy miejscowej aplikacji preparatu przenikanie substancji czynnej do krwiobiegu ograniczone jest do minimum, co chroni organizm przed ogólnoustrojowym działaniem leku.

Benzydamina została wynaleziona w latach 60. w laboratoriach Angelini Research Institute. Było to rewolucyjne odkrycie - wyjątkowość preparatu polegała na połączeniu skuteczności działania z gwarancją bezpieczeństwa! 10 lat później, po szeregu badań klinicznych, wprowadzono benzydaminę na rynek.
Benzydamina stosowana w TANTUM VERDE® jest produkowana bezpośrednio przez Angelini Pharma we Włoszech, według najwyższych standardów obowiązujących w UE, a jej czystość wynosi minimum 99%!
Dzięki temu możemy zagwarantować najwyższą jakość zawartej w TANTUM VERDE® benzydaminy.

Tantum Verde na ból gardła i nie tylko…

Dzięki szerokiemu działaniu benzydaminy TANTUM VERDE® może być stosowany nie tylko przy bólu gardła, ale również przy wszelkich schorzeniach związanych z zakażeniami bakteryjnymi i wirusowymi powodującymi stan zapalny błon śluzowych jamy ustnej. TANTUM VERDE® polecane jest w stanach zapalnych jamy ustnej np. afty, pleśniawki. Lek niesie ukojenie dzieciom przy bolesnym ząbkowaniu. Dodatkowo, TANTUM VERDE® zaleca się po radioterapii, w stanach po zabiegach operacyjnych w laryngologii (np. po wycięciu migdałków podniebiennych) i stomatologii, a także po intubacji.

Czy wiesz, że...?

  • Angelini Włochy jest twórcą i producentem benzydaminy.
  • W laboratoriach Angelini zostały również opracowane obecne na rynku postaci leku (aerozole, roztwór do płukania gardła, pastylki).
  • W Angelini we Włoszech benzydamina produkowana jest według najwyższych standardów UE.
  • Czystość benzydaminy produkowanej w Angelini to 99%-100%!