Aktualności

 1. Jak zbić gorączkę? Domowe sposoby na wysoką temperaturę

  Gorączka, czyli znacznie podwyższona temperatura ciała, jest reakcją obronną organizmu przeciw drobnoustrojom chorobotwórczym. Zazwyczaj jest ona jednym z symptomów grypy, przeziębienia i innych chorób zakaźnych. Mitem jest, że gorączkę należy zbijać za wszelką cenę i wyłącznie powszechnie dostępnymi farmaceutykami. Kiedy zatem należy zbijać gorączkę i czy warto stosować domowe sposoby?

  Kategoria: Domowe sposoby

 2. Co jest dobre na przeziębienie? Sprawdzone sposoby!

  Mianem przeziębienia określamy infekcje wywoływane przez wirusy. Są one łagodne w przebiegu, a w trakcie leczenia nie ma potrzeby wprowadzania antybiotykoterapii. Przeziębienie leczy się objawowo. Konieczność sięgnięcia po antybiotyk może być spowodowana wystąpieniem powikłań lub infekcji bakteryjnej, której objawy są bardzo podobne do zakażeń wirusowych. Stąd tak ważna diagnostyka różnicująca podłoże choroby, - determinuje sposób skutecznego leczenia.

  Kategoria: Domowe sposoby

 3. Miód na przeziębienie – czy faktycznie działa?

  Polska, w porównaniu do innych państw Unii Europejskiej, cechuje się niskim spożyciem miodu. Jeśli Polacy sięgają po złocisty nektar, to głównie ze względu na jego walory smakowe. A przecież miód oprócz tego, że jest doskonałym produktem lekkostrawnej diety, wspiera układ odpornościowy. Nie tylko odżywia organizm, dodając mu potrzebnych, zdrowych kalorii, lecz także wzmacnia go, zapewniając źródło witaminy C. Chociaż miód nie jest lekiem, ma wszystkie cechy, aby być wykorzystywanym w profilaktyce przeziębienia i innych infekcji organizmu. Dlatego też powinien być doceniany zwłaszcza dziś, kiedy maleje skuteczność antybiotyków i wzrasta moda na naturalność. Jednak czy czosnek, miód i cytryna na przeziębienie mogą stać się alternatywą dla leczenia farmakologicznego?

  Kategoria: Domowe sposoby