Aktualności

 1. Jak dbać o higienę jamy ustnej?

  Mocne, zdrowe i białe zęby pozbawione przebarwień czy ubytków to marzenie każdego z nas, bez względu na wiek. Choroby przyzębia i próchnica zębów wymagają nierzadko skomplikowanego oraz długotrwałego leczenia stomatologicznego.

  Kategoria: Jak sobie radzić

 2. Radioterapia – skutki uboczne widoczne również w jamie ustnej. Jak sobie z nimi poradzić?

  Choroby nowotworowe są poważnym problemem społecznym – związane z nimi trudności wiążą się zarówno z aspektem emocjonalnym, jak i medycznym (zwłaszcza, jeśli są rozpoznane na zaawansowanym etapie). Jednym ze sposobów ich leczenia jest radioterapia – skutki uboczne tego typu metody niestety często mocno wpływają na życie pacjentów. Co warto w związku z tym wiedzieć?

  Kategoria: Jak sobie radzić

 3. Gorączka trzydniowa – jak sobie z nią poradzić?

  Gorączka trzydniowa (inaczej trzydniówka, rumień nagły z łac. exanthema subitum) to typowa choroba wieku dziecięcego o podłożu wirusowym. Jej najbardziej charakterystycznym symptomem jest wystąpienie nagłej, bardzo wysokiej gorączki, która ustępuje w ciągu kilku kolejnych (3-5) dni. Jakie są inne objawy gorączki trzydniowej? Jak skutecznie leczyć tę chorobę?

  Kategoria: Jak sobie radzić

 4. Charakterystyczne objawy grypy – jak sobie z nimi radzić?

  Grypa jest chorobą, której występowanie jest najczęściej związane z sezonem epidemicznym. Nie ogranicza się jednak tylko do tego okresu i może wystąpić niezależnie od pory roku. Dlatego należy zachować odpowiednią czujność na pojawiające się niepokojące objawy i nie bagatelizować ich występowania.

  Kategoria: Jak sobie radzić

 5. Jak nie zarazić dziecka anginą ropną?

  Angina ropna to choroba o podłożu bakteryjnym. Ponieważ jest przenoszona drogą kropelkową, nietrudno się nią zarazić. Czy mimo to istnieje sposób, aby uchronić zdrowych domowników przed zachorowaniem? Dowiedz się, jak nie zarazić dziecka anginą!

  Kategoria: Jak sobie radzić